Wybraliśmy Belfra 2013!

Kto jest najlepszym Belfrem roku 2013 na UWM? Dr Agnieszka Zawadzka z Wydziału Matematyki i Informatyki. Mieliśmy okazję dowiedzieć się tego na uroczystej gali, która odbyła się 23 stycznia w Centrum Konferencyjnym.

To była już ósma w historii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego Gala Belfer 2013. Studenci kolejny raz mieli okazję wybrać najlepszego wykładowcę w Kortowie. Głosowanie trwało od 14 stycznia do 22 stycznia 2014 roku, a nominowana szesnastka została wyselekcjonowana wcześniej w drodze głosowań na poszczególnych wydziałach.

Największym wsparciem  sali cieszył się ks. mgr Zbigniew Kulesz, lecz to nie on otrzymał zaszczytny tytuł. Trzecie miejsce zajął dr inż. Wiesław Jastrzębski, a drugie dr Tomasz Maślanka. Warto przypomnieć, że rok temu Belfrem 2012 został dr Sławomir Kulesza z Wydziału Matematyki i Informatyki.

- Korona została na wydziale – stwierdziła zwyciężczyni tegorocznego plebiscytu dr Agnieszka Zawadzka. To właśnie ona cieszyła się w ubiegłym roku największym szacunkiem i sympatią studentów.

Dr Agnieszka Zawadzka jest adiunktem w Katedrze Analizy i Równań Różniczkowych. Jej naukowa specjalność to równania różniczkowe cząstkowe.

Po zakończeniu oficjalnej części gali na scenie wystąpił Marcin Daniec.

Warto przypomnieć, że wraz z plebiscytem rozpoczęła się Liga Wydziałów. Zaczęły one zbierać punkty, które będą decydować o ich kolejności w corocznej Paradzie Wydziałów podczas Kortowiady. Razem z wygraną dr Agnieszki Zawadzkiej, WMiI otrzymał pierwsze 16 punktów.

W roku 2013 cieszącymi się największym szacunkiem i uznaniem studentów belframi byli: dr hab. Anna Robak prof. UWM (WBiB), dr inż. Tomasz Podciborski (WGiGP), dr Agnieszka Zawadzka (WMiI), dr hab. Stanisław Sienkiewicz, prof. UWM (WKŚiR), dr hab. n. med. Dariusz Kowalczyk, prof. UWM (WNM), dr Renata Rozbicka (WH), dr inż. Wiesław Jastrzębski (WBZ), dr Tomasz Maślanka (WMW), mgr Filip Gęstwicki (WNE), dr Aneta Omelan (WNoŚ), dr inż. Janusz Pomianowski (WNoŻ), dr hab. Roman Kuźniak, prof. UWM (WS), dr inż. Jerzy Domański (WNT), dr hab. Piotr Krajewski, prof. UWM (WPiA), dr Marcin Chełminiak (WNS), ks. mgr Zbigniew Kulesz (WT). Wszyscy nominowani otrzymali od rektora prof. Ryszarda Góreckiego nagrodę w wysokości 1000 złotych. Nagrodami za zajęcie trzeciego miejsca w plebiscycie były: nawigacja GPS, jednodniowy pobyt w hotelu Anders, a także 2 tys. zł; drugiego miejsca: aparat fotograficzny, jednodniowy pobyt w hotelu Anders i 3 tys. zł. Natomiast zwyciężczyni otrzymała tablet, weekend w hotelu Anders oraz 5 tys. zł.

Film TUTAJ

Justyna Żyłko, studentka

w kategorii