UWM solidarny z Ukrainą

Prof. Jerzy Przyborowski, rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, w imieniu wspólnoty akademickiej skierował słowa wsparcia do Narodu Ukraińskiego.

 

 

 

 

 

Szanowni Państwo, członkowie Wspólnoty Uniwersyteckiej!

Jestem wstrząśnięty sytuacją, której jesteśmy świadkami. Chciałoby się powiedzieć: „nie wierzę”. Nie wierzę, że obudziliśmy się dzisiaj w nowej rzeczywistości, w której tuż obok nas trwa wojna.
Nie wierzę, że ktoś podniósł rękę na to, co mamy najcenniejszego: pokój na świecie.
Wierzę natomiast, że jesteśmy, jako członkowie Wspólnoty Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, solidarni z tymi, którzy doświadczają agresji. Że opowiadamy się po stronie barbarzyńsko zaatakowanych i gotowi jesteśmy udzielić im wsparcia.
Jestem przekonany, że będę głosem naszej Społeczności Akademickiej, kiedy powiem, że sprzeciwiamy się wszelkim formom przemocy i agresji. Jako ludzie nauki robimy przecież wszystko, by nasze działania służyły rozwojowi świata, którego fundamentami są szacunek, wolność i pokój.

Drodzy Przyjaciele, Studenci i Pracownicy, których korzenie wyrastają z Ukrainy. Jesteśmy z Wami myślami i towarzyszymy Wam w Waszej trosce o bliskich, którzy przebywają w zaatakowanym kraju.

Pamiętajcie, że Uniwersytet jest czymś więcej niż miejscem Waszej pracy i nauki. Jesteście częścią społeczności. Jeśli jest coś, co możemy dla Was zrobić – mówcie nam o tym.
Deklarujemy gotowość do włączenia się w inne działania, które wspierać będą ludność zaatakowanego kraju, w tym przede wszystkim osoby chcące kontynuować studia lub prowadzenie badań naukowych w Polsce.

Narodzie Ukraiński – jesteśmy z Tobą!

w kategorii