Urodziny Radia UWM FM

Radio UWM FM zaprasza na urodzinowe spotkanie w olsztyńskim klubie „Mech”

Rozgłośnia Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie gra już 17 lat. W sobotę 23 czerwca zajrzyjcie na olsztyńską starówkę, aby wspólnie z ludźmi, którzy ją tworzyli i tworzą dziś świętować kolejny rok w eterze. "Gwarantujemy świetną muzykę, atmosferę, rozmowy do rana oraz... kilka niespodzianek" - zapowiadają radiowcy z Kortowa.
23 czerwca 2018 r. (sobota)
Start: 19:00
kub „Mech”, ul. Prosta 38

Radio UWM FM powstało formalnie w grudniu 2000 roku, kiedy to otrzymało koncesję na nadawanie programu od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Działalność rozpoczęło oficjalnie 23 czerwca 2001 roku, nadając od tego czasu bezustannie program radiowy na częstotliwości 95,9 FM. Historia stacji jest ściśle związana z Radiem Kortowo, które było jego prekursorem.

Rozgłośnia nadaje program 24 godziny na dobę, grając głównie muzykę alternatywną: rockową, hip hop, reggae, folk, elektronikę, blues, jazz, muzykę klasyczną, piosenkę autorską i wiele innych gatunków. Grupą docelową jest młodzież w wieku od 19 do 25 lat, ucząca się. Radio UWM FM opowiada w swoich audycjach o życiu studenckim, konferencjach, spotkaniach czy imprezach organizowanych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, wydarzeniach kulturalnych i sportowych w Olsztynie, ale dużo czasu poświęca też na śledzenie lokalnej, ogólnopolskiej i światowej sceny muzycznej. Może pochwalić się bardzo bogatą ofertą audycji autorskich. Redakcję tworzy obecnie około 50 osób. W większości to studenci i absolwenci UWM.

w kategorii