Trwa rejestracja studentów na III Metropolitalny Climathon

III Metropolitalny Climathon to międzynarodowe wydarzenie, w trakcie którego studenci we współpracy z zaproszonymi ekspertami w ciągu 24 godzin wypracowują rozwiązania służące ochronie klimatu. Rejestracja trwa do 21 października, a sam Climathon odbędzie się w dn. 27-28 października.

Tematem tegorocznej edycji Climathonu jest „Gospodarka obiegu zamkniętego. Recykling w mieście. Metropolia zero waste”. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są studenci wszystkich kierunków, trybów, stopni oraz uczelni z całej Polski. Uczestnicy konkursu mogą przygotować projekt indywidualnie lub grupowo, poprzez stworzenie zespołu składającego się maksymalnie z 5 osób. Udział w Climathonie jest bezpłatny. 

Wydarzenie rozpocznie się stacjonarnie 27 października w Centrum Ochrony Środowiska i Klimatu Politechniki Śląskiej w Gliwicach i trwać będzie przez 24 godziny do 28 października. Organizator zapewnia miejsce do prac, materiały biurowe oraz posiłek.

Studenci, którzy nie mogą przyjechać, mają szansę uczestniczyć w wydarzeniu on-line za pośrednictwem specjalnej platformy. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody. 

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Climathon 2022.

Rejestracja na wydarzenie >>>Climathon

Więcej na temat poprzednich edycji można się dowiedzieć ze strony internetowej Climathon Poland - Archiwum Climathonów

 

w kategorii