Pokazali w Kortowie wyniki badań

Co roku w maju do Kortowa przyjeżdżają studenci z uczelni wyższych w kraju i zagranicy, aby zaprezentować swoje badania naukowe. W tym roku Międzynarodowe Seminarium Kół Naukowych odbyło 13 i 14 maja - tuż przed Kortowiadą.

Hasło, które towarzyszy seminarium od lat brzmi: Koła naukowe szkołą twórczego działania. W tym roku udział w nim wzięło ponad 700 osób z kraju i zagranicy. Studenci zaprezentowali wyniki swoich badań w 15 sekcjach tematycznych podzielonych dodatkowo na 40 paneli. Studenci mogli się wykazać w dziedzinach nauk: biologicznych, kształtowania i ochrony środowiska, ekonomicznych, geodezyjnych, humanistycznych, technicznych i informatycznych, medycznych, o żywności, pedagogicznych, politycznych, prawnych, społecznych, weterynaryjnych, zootechnicznych i produkcji zwierzęcej oraz teologicznych. Wszystkie referaty oceniły komisje złożone z pracowników poszczególnych wydziałów. Najlepsze zostały nagrodzone.

Seminarium ma charakter interdyscyplinarny. Jego celem jest wymiana osiągnięć studenckich kół naukowych. Podkreślał to prof. Janusz Piechocki, prorektor ds. studenckich podczas uroczystego zakończenia seminarium.

- Takie spotkania są niezwykle ważne. Macie okazję poznać studentów z innych uczelni, którzy zajmują się podobną tematyką do waszej. Wierzę, że zaowocuje to dalszą współpracą – mówił prorektor.

Prezentacje wyników naukowych badań połączone z malowniczym Kortowem dostarczyły niezapomnianych wrażeń uczestnikom seminarium.

- Pierwszy raz jestem w Olsztynie. Są tu bardzo mili i pomocni ludzie. Planuję przyjechać tu także w przyszłym roku – zapewniał Adam Gruszczyński, student II roku biologii Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Po raz pierwszy do Olsztyna przyjechali również Paweł Hanus, Krzysztof Kotula, Katarzyna Szpyra i Aleksandra Pizoń. Swoje referaty zaprezentowali w sekcji nauk o żywności.

- Jesteśmy studentami I i II roku technologii żywności i żywienia człowieka. Przyjechaliśmy z Rzeszowa. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem Kortowa. Bardzo podoba nam się, że jest tu tak zielono. Teraz już wiemy czemu mówi się Olsztyn – miasto ogród – nie kryli zachwytu studenci. - Konferencja została zorganizowana na bardzo wysokim poziomie. Jedyne czego żałujemy, to to, że nie możemy zostać na Kortowiadzie – dodali.

Organizatorem 43. Międzynarodowego Seminarium Kół Naukowych było Koło Naukowe Architektów Krajobrazu „Horyzont" oraz Koło Naukowe Młodych Architektów i Urbanistów „Kreska".

syla

w kategorii