Komunikat o błędzie

  • Warning: include_once() [function.include-once]: Unable to allocate memory for pool. in drupal_settings_initialize() (line 747 of /www/htdocs/uwm/projekt/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to allocate memory for pool. in _drupal_bootstrap_configuration() (line 2637 of /www/htdocs/uwm/projekt/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to allocate memory for pool. in _drupal_bootstrap_page_cache() (line 2649 of /www/htdocs/uwm/projekt/includes/bootstrap.inc).
  • Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to allocate memory for pool. in _drupal_bootstrap_database() (line 2739 of /www/htdocs/uwm/projekt/includes/bootstrap.inc).

Pierwsza kobieta generał -studiowała także na UWM

Prezydent Bronisław Komorowski wręczył nominacje generalskie 6 oficerom policji. Wśród nich jest Irena Doroszkiewicz, komendant wojewódzka opolskiej policji - pierwsza kobieta generał w historii polskiej policji.

Pierwsza kobieta generał w polskiej policji ma ok. 50 lat. Urodziła się w Białymstoku. W policji służy od 25 lat. Od dwóch lat jest opolskim komendantem wojewódzkim policji. Wcześniej szefowała komendzie miejskiej w Białymstoku.
Nadinsp. Doroszkiewicz z wykształcenia jest magistrem pedagogiki. Była również słuchaczką Studium Oficerskiego w Szczytnie, ale ma też w życiorysie wątek olsztyński. Ukończyła studia podyplomowe audyt i kontrola w administracji publicznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim.

Uroczystość w Belwederze odbywa się z okazji święta policji. Przypada ono 24 lipca. Tego dnia w 1919 r. Sejm przyjął ustawę o Policji Państwowej.W związku z awansem generalskim Doroszkiewicz MSW musiało zmienić przepisy dotyczące umundurowania, wprowadzając lampasy na spódnicach kobiet w stopniu nadinspektora lub generalnego inspektora.

Na podstawie wp.pl, fot wp.pl

w kategorii