Noce z teatrem

warsztaty teatralne
Teatr Kloszart zaprasza na sierpniowe Noce Teatralne im. Krystyny Spikert.

W dniach 21-22 sierpnia scena teatralna Wydziału Humanistycznego UWM gościć będzie IV edycję Nocy Teatralnych im. Krystyny Spikert. Wydarzenie organizowane jest przez teatr Kloszart działający pod skrzydłami Akademickiego Centrum Kultury UWM.

W programie tegorocznych Nocy widzowie obejrzą cztery spektakle, wezmą udział w warsztatach uczących technik teatralnych (kontakt z partnerem, działanie w grupie), pracy z głosem oraz w ćwiczeniach integracyjnych. Organizatorzy zapraszają także do panelu dyskusyjnego i uczestnictwa w imprezie integracyjnej.

Pierwsza edycja Nocy Teatralnych odbyła się 2013 r. z inicjatywy Adriana Koppa członka Kloszarta. W zamierzeniu nawiązywać mają do Nocy organizowanych niegdyś przez patronkę wydarzenia – nieżyjącą już Krystynę Spikert, pedagoga i animatorkę kultury. W 1999 r. Krystyna Spikert założyła wraz z wolontariuszami Stowarzyszenie „Noc Teatralna”, w ramach którego organizowała olsztyńskie Noce Teatralne.

- Noce Teatralne im. K. Spikert to idealna okazja, żeby poznać lub poszerzyć warsztat aktorski, poznać mnóstwo pasjonatów teatru, dowiedzieć się ciekawych informacji o sztuce i kulturze Olsztyna i okolic, a przede wszystkim miło spędzić czas.- zapewnia Ewelina Jasińska z Kloszartu.

Na zdj. ubiegłoroczne warsztaty