Noc radiowców i moc wspomnień

Na jedną noc w studenckim Radiu UWM FM czas jakby się cofnął. Z okazji jubileuszu 16 kwietnia urządziło wiosenną Noc radiowców. Na antenę wrócili jego dawni współpracownicy, a z nimi wspomnienia.

W czerwcu minie 15 lat od chwili, gdy w eterze na częstotliwości 95,9 fm pojawił się program uniwersyteckiego studenckiego Radia UWM FM. Z okazji jubileuszu radio zaprosiło  do zwiedzania słuchaczy, mieszkańców Olsztyna, ana noc wspomnień - swych dawnych współpracowników. W studiu ponownie pojawił się m.in. jego dawny redaktor naczelny Łukasz Staniszewski oraz dziennikarze: Radek Nałęcz, Małgosia Sadowska, Kasia Staszko, Piotr Bułakowski, Adrian  Brzozowski i inni. Na antenie można było posłuchać ich wspomnień oraz wspomnień innych radiowców, fragmentów dawnych audycji, starych dżingli i muzyki.

Noc radiowców to niejedyne wydarzenie związane z jubileuszem Radia UWM FM. Już od stycznia w każdą środę w magazynie Trzy Po Trzy Michał Napiórkowski przypomina audycje muzyczne Radia UWM FM z ostatnich kilkunastu lat. To okazja, aby usłyszeć, jak obecnie radzą sobie ich autorzy i co zostało w ich pamięci z tamtych czasów. A w czerwcu radio zaprosi słuchaczy na urodzinowy koncert połączony ze spotkaniem osób, które przez 15 lat je tworzyły. Przez cały jubileuszowy okres w studiu przy ul. Kanafojskiego pojawiać będą się także muzyczni przyjaciele Radia UWM FM. Swoje piosenki w akustycznym brzmieniu zarejestrowali już w jego studiu nagraniowym: Dubioza Kolektiv, Romantycy Lekkich Obyczajów i Kortez. Na najbliższe tygodnie zapowiedzieli się Tomasz Organek i Julia Marcell. Poza tym radio zaprasza do udziału w konkursie na wspomnienia z nim związane. Opiszcie je! Nagrajcie krótki film lub dźwięk i prześlijcie mailem na adres: radio@uwmfm.pl. Czekają urodzinowe upominki.

Radio UWM FM powstało w 2000 r., zaś nadawanie programu rozpoczęło oficjalnie w czerwcu 2001 r. Kontynuuje tradycję Radia Kortowo, czyli studenckiego radiowęzła Akademii Rolniczo-Technicznej. Jako jedyne w Polsce radio studenckie oprócz studia emisyjnego ma studio nagraniowe, w którym nagrywa płyty. Byli dziennikarze Radia WUWM FM pracują obecnie w Radiu Olsztyn i TVP3 Olsztyn oraz w stacjach radiowych w całej Polsce, a nawet w Chile.

lek

w kategorii