Nauka do kwadratu

plakat programu
Fundacja Uniwersytet Dzieci w partnerstwie z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim zaprasza dzieci i nastolatki na zajęcia indywidualne w programie „Nauka do kwadratu”.

Studenci „Nauki do kwadratu” będą mogli rozwijać swoje zainteresowania w obrębie sztuki, biologii, architektury krajobrazu, językoznawstwa, fizyki w sporcie oraz programowania. Zajęcia poprowadzą wybitni naukowcy z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Każde zajęcia będą okazją do zerwania ze stereotypem nudnej i trudnej nauki. Nastolatki odwiedzające laboratoria i pracownie przekonają się, że każdy pomysł może być podstawą do odkrycia czegoś wyjątkowego.  Nauka do kwadratu to nie tylko inspiracja do świadomego podążania ścieżką nauki. To po potęgowanie radości poznawania.

Studia na Nauce do kwadratu to obszerna i głęboka wiedza z danej dziedziny. Kluczem do sukcesu jest jednak umiejętność wykorzystania jej w praktyce.  Dlatego  każdy student wcieli się w rolę prawdziwego naukowca i zrealizuje projekt badawczy zgodnie z nowoczesnymi standardami.  Ideą kierunku jest takie prowadzenie zajęć, by przez rozumienie nawet skomplikowanych zagadnień nastolatek pojął istotę danej dziedziny, a nie tylko jej teoretyczne założenia.  Wiedza zdobyta w ten sposób pozostaje w pamięci na długo.

Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego koszt udziału w zajęciach jest  bardzo niski– cały semestr kosztuje tylko 100 zł.

Więcej informacji oraz formularze zapisów: www.uniwersytetdzieci.pl/strony/nastolateknauniwersytecie-olsztyn

w kategorii