-
25/01/2023
Styczeń to czas kolęd i pastorałek, dlatego chóry związane z Wydziałem Sztuki UWM zaprezentują się podczas wyjątkowego koncertu.
-
10/01/2023
Prof. Ryszard Źróbek z Wydziału Geoinżynierii UWM został powołany przez ministra inwestycji i rozwoju do komisji odpowiedzialności zawodowej rzeczoznawców majątkowych. To już jego trzecia kadencja w tej komisji.
-
10/01/2023
Umiędzynarodowienie badań ma ogromne znaczenie dla rozwoju kadry uniwersyteckiej. Świetnie zdaje sobie z tego sprawę m.in. dr hab. Teresa Astramowicz-Leyk, prof. UWM, która regularnie nawiązuje współpracę z innymi uczelniami. Ostatnio odbyła staż w Niemczech i poprowadziła zajęcia dla studentów w Ukrainie. Mimo wojny.
-
30/12/2022
Chociaż hodują zwierzęta egzotyczne – to na zootechnice wcale egzotyczni nie są. Takich jak oni, jest tu wielu. Młodzieńcze zainteresowania zamieniają na UWM na swoje sposoby na życie.
-
28/12/2022
Autonomiczny robot obsługujący fermę hodującą owady na cele żywieniowe to projekt, nad którym dr hab. inż. Piotr Zapotoczny, prof. UWM z Wydziału Nauk Technicznych, pracuje od roku.
-
28/12/2022
Elektrownie wodne mają prawie same zalety. W ciągu ostatnich pięciu lat ich moc w Polsce jednak się nie zwiększyła. Nie ma też chętnych do ich uruchamiania. Dlaczego tak jest, tłumaczy mgr Krzysztof Łapiński z UWM.
-
22/12/2022
Jagoda Czajkowska, doktorantka w Szkole Doktorskiej UWM w dyscyplinie zootechnika i rybactwo, od jakiegoś czasu dzieli się swoją pasją z internautami. „Dziewczyna od jeleni” udowodniła też, że popularyzacja nauki idzie jej świetnie nie tylko w Internecie – za swoje wystąpienie na Kongresie Nauka i Media otrzymała dwie nagrody.
-
15/12/2022
Dwa i pół miliona złotych dodatkowej subwencji otrzyma Wydział Medycyny Weterynaryjnej UWM. Nasza uczelnia jest jedną z czterech, które uzyskały ministerialne wsparcie klinik weterynaryjnych. To inwestycja w najlepsze ośrodki, a jej celem jest zapewnienie bezpieczeństwa żywieniowego Polski.
-
13/12/2022
„Bałcyńskie monokultury” mają już ponad 55 lat. To najstarsze i ciągle prowadzone doświadczenie polowe było tematem wielu publikacji naukowych, a wnioski z niego płynące służą rozwojowi nauk rolniczych.
-
07/12/2022
Diana Maniak-Brzezińska - wykładowczyni w Katedrze Pielęgniarstwa w Szkole Zdrowia Publicznego UWM oraz pielęgniarka w szpitalu dziecięcym w Olsztynie już po raz drugi znalazła się w finale konkursu królowej Sylwii.
Strony