Mistrzowskie sygnały studentów UWM

zespół "Artemis"
„Artemis” – Zespół Sygnalistów Myśliwskich UWM zajął 3. miejsce na 22. Ogólnopolskim Konkursie Sygnalistów Myśliwskich w Nowym Sączu. Była to impreza rangi mistrzostw Polski.

„Artemis” jest bardzo młodym, bo powstałym w lutym 2014 roku, ale prężnie rozwijającym się zespołem. W dniach 15-18 czerwca uczestniczył w 22 Ogólnopolskim Konkursie Sygnalistów Myśliwskich w Nowym Sączu. Zdobył tam 3. miejsce w mistrzowskiej klasie A (najwyższej). W konkursie startowało 40 zespołów z całej Polski głównie reprezentujących środowisko myśliwych, ale także główne polskie uczelnie rolnicze. Zwyciężyli sygnaliści z SGGW w Warszawie, przed sygnalistami ze Spychowa w woj. warmińsko-mazurskim.

- Konkurs jest podzielony na 3 kategorie w zależności od poziomu wykonawczego. My wystąpiliśmy w najważniejszej, czyli A - opowiada Michał Ciesielski, kierownik zespołu. - Na 3-4 dni przed konkursem organizatorzy losują zestawy sygnałów do zagrania przez wszystkich uczestników, inne w każdej z kategorii. W naszej kategorii w tym roku do wykonania były następujące sygnały: powitanie myśliwskie, pobudka i łoś na rozkładzie – wyjaśnia Michał.

Poziom wykonawczy uczestników był bardzo wyrównany. Kortowiakom do 2. miejsca zabrakło tylko 2 punktów.

Zespół liczy 10 członków. W nowym Sączu zagrało 7: oprócz Michała jeszcze jego brat - Mikołaj Ciesielski, Mateusz Smykowski, Dawid Zieleniewski, Daniel Bączek, Maksym Linetty i Joanna Racka. Do instrumentarium grupy należy mały róg, zwany pszczyńskim rogiem myśliwskim (Pless) oraz duży róg (Par Force), stosowany dawniej w dworskich polowaniach z psami. Członkami zespołu są studenci leśnictwa (za wyjątkiem 2 osób – WBZ i WNS). „Artemis” ćwiczy 2 razy w tygodniu i jest otwarty na nowych członków.

lek

 

w kategorii