Konkurs fotograficzny dla erazmusów

Stowarzyszenie Erasmus Student Network Polska zaprasza wszystkich erazmusów do udziału w konkursie fotograficznym Discover Europe.

 

Discover Europe 2014, to największy Ogólnoeuropejski Konkurs Fotografii Studenckiej. Już po raz 11. jury konkursu wyłoni najlepsze zdjęcia autorstwa studentów z całego kontynentu, które ukażą nam Europę, jakiej jeszcze nie widzieliśmy. Konkurs obejmuje etapy regionalne oraz etap centralny. Etapy regionalne, organizowane są w 7 regionach w Polsce, m.in. w regionie podlaskim, który obejmuje województwo warmińsko-mazurskie. Wybrane przez jury prace biorą udział w etapie centralnym.

Zdjęcia konkursowe mogą być nadsyłane OD 1 DO 31 MARCA 2014 r. w 3 podstawowych kategoriach:

CITIZEN OF EUROPE (OBYWATEL EUROPY) – zdjęcia przedstawiające różne oblicza Europejczyków

MY EUROPE, MY HOME (MÓJ KAWAŁEK EUROPY) – zdjęcia przedstawiające ciekawe miejsca i krajobrazy w Europie

SUPRISE ME EUROPE! (EUROPO, ZASKOCZ MNIE!) – zdjęcia (również te z telefonu) przedstawiające śmieszne lub intrygujące sytuacje, które miały miejsce w Europie

Co roku wybierana jest również kategoria specjalna. W tym to: SUKCES Z PASJI. Wszystkie nadesłane fotografie wezmą udział w konkursie na szczeblu regionalnym. Gala kończąca pierwszy etap odbędzie się 26 kwietnia w Białymstoku, a po – premiera w Olsztynie, w Teatrze im. Stefana Jaracza 7 czerwca. Nagrodą za I miejsca w konkursie są tablety graficzne, II miejsce to ramki cyfrowe, a laureaci III miejsca otrzymają książki o tematyce fotograficznej! Oprócz tego najlepsze prace pojadą na galę finałową do Warszawy, która odbędzie się 25 maja.

Więcej szczegółów, regulamin, galerie zdjęć ubiegłorocznych edycji widnieją na stronie : http://www.discovereurope.esn.pl.

Gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!

Erasmus Student Network (ESN), jest studencką organizacją o charakterze non-profit obecną w całej Europie, działającą przy Komisji Europejskiej, która opiera się na wolontariackiej pracy studentów. ESN, to 15 000 członków skupionych w 374 sekcjach lokalnych w 35 krajach. ESN Polska, to 33 sekcje w całym kraju i ponad 2 000 aktywnie działających członków.

 

w kategorii