Koncert inauguracyjny

Rektor i Senat Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego z okazji inauguracji roku akademickiego 2018/19 serdecznie zapraszają wszystkich na koncert fortepianowy Michała Dziewiora.

Michał Dziewior jest laureatem wielu prestiżowych konkursów pianistycznych. Koncert inauguracyjny rozpoczynający jednocześnie obchody 20-lecia UWNM odbędzie się 1 października w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Olsztynie, ul. Kościuszki 39. Początek o godz. 18. Wstęp wolny.

Michał Dziewior to student Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, gdzie kształci się pod kierunkiem prof. Wojciecha Świtały. Uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez tak wybitnych pedagogów jak: Andrzej Jasiński, Józef Stompel, Bernd Goetzke, Nikołaj Demidenko, Yves Henry, Tobias Koch, Anna Malikova, Tamas Ungar.

Do jego najważniejszych osiągnięć należą między innymi: I nagroda w Ogólnopolskich Przesłuchaniach Szkół Muzycznych II st. w Warszawie (2012 r.), III nagroda w I Ogólnopolskim Konkursie Chopinowskim dla dzieci i młodzieży w Warszawie (2012 r.), III nagroda na IX festiwalu Chopinowskie Interpretacje Młodych w Koninie (2012 r.), tytuł Laureata Estrady Młodych 49. Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku (2015r.), IV Nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w Katowicach (2016 r.), III nagroda na IV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Halina Czerny-Stefańska In memoriam” w Poznaniu (2017 r.), I nagroda na II Międzynarodowym Konkursie "Livorno Young Piano Competition" (2018 r.). W 2012 roku został nagrodzony stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Występował z recitalami m. in. w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, w Łazienkach Królewskich w Warszawie, w sali koncertowej NOSPR w Katowicach, w Domu urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli. Koncertował z Filharmonią Śląską, Filharmonią Podkarpacką. W 2015 roku wystąpił w Filharmonii Berlińskiej z towarzyszeniem Das Sinfonieorchester Berlin, inaugurując sezon koncertowy tej orkiestry, a w roku 2016 wystąpił z recitalem na 50. Festiwalu Chopinowskim w Nohant we Francji.

Program recitalu:

F. Chopin:

- Nokturn c-moll op. 48 nr 1

- Etiuda As-dur op. 25 nr 1

- Walc As-dur op. 34 nr 1

- Polonez fis-moll op. 44

I. J. Paderewski:

- Nokturn B-dur op. 16 nr 4

- Krakowiak fantastyczny op. 14 nr 6

K. Szymanowski:

- Etiuda es-moll op. 4 nr 1

- Wariacje na polski temat ludowy h-moll op. 10

w kategorii