Karnety na Kortowiadę 2022 są już w sprzedaży

Bilety na 61. edycję Kortowiady dostępne są w sprzedaży internetowej od 22 lutego. Studenci i pracownicy UWM mogą kupić karnety ulgowe.

Sprzedaż biletów na juwenalia studenckie, które odbędą się w kampusie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie od 1 do 4 czerwca, prowadzona jest za pośrednictwem serwisu internetowego. Tam też można znaleźć więcej informacji na temat zasad obowiązujących przy zakupie karnetów. Warto pamiętać między innymi o tym, że żeby skorzystać z ulgowego karnetu, przysługującego przedstawicielom naszej społeczności akademickiej, potrzebna będzie ważna (w dniach, w których odbywa się festiwal studencki) legitymacja studencka lub pracownicza UWM.

Przypomnijmy, że scena główna tegorocznej Kortowiady stanie na plaży kortowskiej, a koncerty na niej odbywać się będą od czwartku do niedzieli (2-4 czerwca). W Kortowie wystąpi 15 artystów. Do tej pory organizatorzy ujawnili siedmioro z nich:

2 czerwca: Baranovski, Happysad, Kwiat Jabłoni

3 czerwca: Kaśka Sochacka, Enej

4 czerwca: Tymek, Vito Bambino

Poza koncertami na scenie głównej, w czasie Kortowiady odbędzie się szereg wydarzeń towarzyszących. Jedną z nich będzie Silent Party. Prawo do ulgowego biletu na "ciche imprezy" będą mieli posiadacze koszulek wydziałowych. Sprzedaż T-shirtów trwa do 6 marca w sklepie internetowym Kortowo Store.

Więcej o Kortowiadzie: >>> tutaj

ARTYŚCI KORTOWIADY

Kaśka Sochacka

Jej singiel „Wiśnia” z debiutanckiej EP-ki o tym samym tytule swoją premierę miał w audycji Piotra Stelmacha i natychmiast zjednał sobie licznych fanów. Ich grono rosło wraz z pojawianiem się kolejnych płyt artystki.

Koncert Kaśki Sochackiej podczas Kortowiady 2022 będzie gratką dla fanów wyrafinowanego popu, miejskiego folku i muzyki alternatywnej.

Baranovski

kilka lat temu dał się poznać dzięki współpracy z grupą XXANAXX, a dziś, już na własną rękę, udowadnia, że jest artystą wszechstronnym: wokalistą, muzykiem, producentem i songwriterem.

Krytycy muzyczni widzą w nim nadzieję polskiego popu i mówią, że jest jednym z najbardziej „radiowych” artystów. Dowodem tego jest choćby piosenka „Lubię być z nią”, która dotarła do pierwszego miejsca oficjalnej listy airplay w Polsce.

Happysad

to zespół, za którym stoi ponad 20 lat doświadczenia na scenie, pozytywna koncertowa energia oraz gotowość do stawiania sobie wyzwań.

Ci, którzy słyszeli już Happysad podczas olsztyńskich juwenaliów, wiedzą, że zespół dobrze dostraja się do atmosfery Kortowa. Ci, którzy jeszcze tego nie doświadczyli, będą mieli taką szansę już na początku czerwca.

Vito Bambino

Podczas koncertu w Kortowie artysta wystąpi z solowym projektem. Jest on, jak mówił w jednym z wywiadów muzyk, filią artystyczną zespołu Bitamina, z którym Vito Bambino jest związany od kilku lat.

Album „Poczekalnia” ukazał się w 2020 r. Utwory, które się składają na tę płytę, są osobistymi wycieczkami zarówno do „kiedyś”, jak i do „teraz”.

Kwiat Jabłoni

Kasia i Jacek Sienkiewiczowie mają na koncie dwa świetnie przyjęte albumy i… umiejętność wymykania się etykietkom.

Artyści eksperymentują, czerpiąc inspiracje zarówno z żywiołu muzyki folkowej, jak i rockowej czy elektronicznej.

Enej

To kapela związana z Kortowiadą od wielu lat. Relację zespołu z olsztyńskimi juwenaliami cementuje fakt, że jeden z ich symboli zawdzięczamy właśnie Enejowi. Hymn Kortowiady obchodzi w tym roku swoje 15-lecie!

Fani Eneja będą mieli okazję w wyjątkowy sposób uczcić także inny jubileusz: 20-lecie istnienia olsztyńskiego zespołu łączącego folk z rockiem.

Tymek

to jeden z najpopularniejszych raperów młodego pokolenia. Solową karierę otworzył w 2017 roku albumem „Jestem Tymek”, ale przełom w jego karierze pojawił się rok później. Teledysk do piosenki „Język ciała” był wyświetlany na YouTube ponad 150 milionów razy.

Wkrótce możemy się spodziewać nowej płyty, więc wiele wskazuje na to, że uczestnicy tegorocznej Kortowiady będą mieli okazję poznać nowe utwory Tymka tuż po ich premierze.