Filozofia filmowo

Instytut Filozofii UWM w Olsztynie serdecznie zaprasza miłośników filozofii i dobrego filmu do udziału w 9. przeglądzie Filozofia Filmowo, którego hasłem w tym roku jest przyjaźń polsko-niemiecka.

Przegląd odbywa się w dniach 27-28 września w olsztyńskim planetarium i jest częścią 16. Olsztyńskich Dni Nauki. Szczegóły: https://pl-pl.facebook.com/filozofiafilmowo/

Filozofia Filmowo jest wydarzeniem edukacyjno-badawczym w formie odbywającego się cyklicznie, od 2010 roku, przeglądu filmów poświęconych filozofii, wzbogaconego wykładami, wystawami i warsztatami. Do jej celów należą: upowszechnianie wiedzy filozoficznej, zaznajamianie ze sztuką, rozwijanie krytycznego myślenia i umiejętności analitycznych, propagowanie czytelnictwa, zwiększenie dostępności dóbr kultury poza wielkimi ośrodkami miejskimi, zacieśnianie współpracy lokalnych instytucji edukacyjnych oraz instytucji kultury i edukacji, wspieranie więzi pokoleń. 

Tegoroczna edycja poświęcona jest niemieckim klasykom nowożytnej filozofii. Pozyskana wiedza będzie przydatna tym wszystkim, którzy chcą się dowiedzieć czegoś więcej o historii zachodniej myśli, sztuki i nauki.

 

w kategorii