Fakty

 • dziewczyna robi zdjęcie łabędziowi
  24/01/2022

  Naukowcy z UWM opracowują wirtualny ekoprzewodnik

  Naukowcy z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego pomogą opracować ekoaplikację do używania w telefonach. Dzięki niej można będzie poznać Krainę Wielkich Jezior Mazurskich w atrakcyjny i przystępny sposób.
 • uczniowie w klasie piszą w zeszytach
  28/12/2021

  Edukacja ekonomiczna – wspólny projekt UWM i NBP

  Które pieniądze są najważniejsze na świecie? Własne, ale chociaż są najważniejsze - to niewielu ludzi wie, jak nimi dobrze gospodarować, szczególnie młodzież. Dr Marcin Janusz z Katedry Polityki Gospodarczej WNE kieruje projektem pt. "Młody dorosły - świadomy uczestnik rynku finansowego".
 • młodzi naukowcy przy szklanych biorektorach
  16/12/2021

  Zielony UWM w zielonym rankingu

  Szóste miejsce w Polsce i 770. na świecie pod względem dbałości o środowisko naturalne zajmuje UWM według rankingu GreenMetric sporządzonego przez Uniwersytet Indonezyjski.
 • Rektor pakuje prezenty dla profesorów seniorów
  15/12/2021

  UWM pamięta o profesorach seniorach

  Pandemia koronawirusa nadal trwa, ale władze uczelni nie zapominają o profesorach seniorach. Chociaż nie mogą spotkać się z nimi tradycyjnie i połamać opłatkiem - podtrzymują świąteczną tradycję i symboliczne upominki wysyłają do seniorów pocztą.
 • dr Magdalena Olszewska
  10/12/2021

  Biofilmy – thrillery mikrobiologów

  Po ponad 2-letnim pobycie w USA w Centrum Bezpieczeństwa Żywności (CFS) na Uniwersytecie Georgia powraca do Polski dr Magdalena Olszewska - adiunkt w Katedrze Mikrobiologii Przemysłowej i Żywności na Wydziale Nauki o Żywności UWM.
 • 23/11/2021

  Rektor UWM powołany w skład Rady Konsultacyjnej PKA

  Prof. Jerzy Przyborowski, rektor UWM wszedł w skład Rady Konsultacyjnej Polskiej Komisji Akredytacyjnej pełniącej funkcję opiniodawczo-doradczą w zakresie strategicznych kierunków rozwoju PKA.
 • Profesor Leszek Małyszko
  19/11/2021

  Nowy profesor - Leszek Małyszko

  Dr hab. inż. Leszek Małyszko, prof. UWM z Wydziału Geoinżynierii otrzymał 28 września 2021 tytuł profesora nauk inżynieryjno-technicznych.
 • gala przyznania Portretów Polskiej Medycyny
  15/11/2021

  Prof. Wojciech Kloc laureatem „Portretów Polskiej Medycyny” 2021

  Prof. Wojciech Kloc, kierownik Katedry Psychologii i Socjologii Zdrowia oraz Zdrowia Publicznego Szkoły Zdrowia Publicznego CM UWM został laureatem „Portretów Polskiej Medycyny” 2021.
 • konferencja dotycząca porozumienia między samorządem województwa a Uniwersytetem Warmińcko-Mazurskim
  09/11/2021

  Wspólne plany UWM i samorządu województwa

  Uniwersytet Warmińsko-Mazurski i samorząd województwa podpisały 8 listopada porozumienie w sprawie partnerstwa regionalnego. Jego głównym założeniem jest tworzenie i rozwijanie wspólnych działań.
 • Pierwsze spotkanie dotyczące wdrożenia systemu bibliotecznego Alma
  22/10/2021

  Biblioteka w chmurze

  Biblioteka Uniwersytecka UWM wdraża chmurowy system biblioteczny Alma. Dzięki niemu dołączy do grona najnowocześniejszych tego typu placówek na świecie.

Strony