Dzień z ekonomią także na sportowo

rozgrywki szachowe
Czym jest ekonomia, do czego jest potrzebna i czy warto ją studiować? Między innymi tego można było się dowiedzieć podczas Dnia z Ekonomią (19.04.).

Dzień z Ekonomią zorganizowała Rada Wydziałowa Samorządu Studenckiego Wydziału Nauk Ekonomicznych oraz funkcjonujące na wydziale koła naukowe. W przygotowania mocno zaangażowali się także pracownicy. Dzień z Ekonomią skierowany był do studentów ekonomii, ale nie tylko.

- Zaprosiliśmy także uczniów szkół średnich, z którymi współpracujemy oraz studentów innych wydziałów. Chcieliśmy im pokazać co daje ekonomia, do czego służy, uzmysłowić, że może być przyjemna i przede wszystkim dlaczego warto ją studiować. To element promocji. Zaprezentowaliśmy także nowe specjalności - wyjaśnia dr hab. Mariola Grzybowska-Brzezińska, prodziekan ds. toku studiów Wydziału Nauk Ekonomicznych.

Program Dnia z Ekonomią był podzielony na 3 części. Od godziny 9 zainteresowani mogli wziąć udział w 5 panelach naukowych przygotowanych przez przedstawicieli otoczenia gospodarczego współpracującego z wydziałem. Pierwszy z nich dotyczył autoprezentacji, która według wielu jest kluczem do sukcesu. Przedstawicielka banku Crédit Agricole wymieniła m.in. jakie błędy podczas rozmowy rekrutacyjnej popełniają starający się o pracę, a także co powinno zawierać dobrze przygotowane CV, a czego nie. W kolejnym panelu przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego opowiedział o potencjale gospodarczym regionu, a dyrektor Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o tym, co ZUS robi z naszymi pieniędzmi i że praca w ZUS-ie wcale nie jest nudna. Kolejny prelegent przekonywał, że po ekonomii łatwo znaleźć pracę i zrobić karierę. Panel naukowy zakończyła debata dotycząca przyszłości Unii Europejskiej.

- Oprócz panelu naukowego przygotowaliśmy także wiele ciekawych warsztatów, które poprowadzili m.in. nasi studenci oraz przedstawiciele instytucji, z którymi współpracujemy. O dress code i etyce biznesu w mediach opowiedział Maciej Wróbel, były prezenter TVP Olsztyn, założyciel regionalnej telewizji Warmii i Mazur - ReTV. O celach wizerunkowych i ich osiąganiu - Piotr Dubiński. Członkowie kół naukowych poprowadzili warsztaty m.in. z efektywnego zarządzania czasem oraz efektywnej pracy zespołowej, tworzenia skutecznej oferty sponsorskiej, jak inwestować na żywo i wiele innych. Odbyła się także Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej. Uczestnicy Dnia mogli także wziąć udział w rozgrywkach szachowych, grach ekonomicznych i strategicznych - wymienia dr hab. Mariola Grzybowska-Brzezińska.

Organizatorzy przygotowali także atrakcje sportowe. Odbył się Wydziałowy Turniej Piłki Nożnej, do którego zgłosiło się aż 10 drużyn. W turnieju udział wzięła także kadra naukowa wydziału. Święto wydziału zakończyła Noc Ekonomistów zorganizowana w Klubie Antałek.

syla