Czwartki z Humanistyką na UWM cieszą się powodzeniem

warsztaty komputerowe
Tajemnice średniowiecznych rękopisów, miłosny portret kobiety rosyjskiej w sieci, na co chorowali żołnierze armii Napoleona. Wykładowcy z Wydziału Humanistycznego zaprosili młodzież szkół średnich na kolejną edycję Czwartków z Humanistyką.

Ponad 130 uczniów szkół gimnazjalnych i licealnych z Olsztyna, Iławy i Morąga uczestniczyło 14 lutego w bloku wykładów i warsztatów przygotowanych w cyklu Czwartki z Humanistyką. Czwartki z Humanistyką to jedna z akcji promocyjnych Wydziału Humanistycznego, prowadzona od 4 lat. W roku akademickim młodzież szkolna zapraszana jest na 4-5 spotkań (ostatnie spotkanie w tym roku zaplanowano na maj), podczas których uczestniczy w bloku wykładów, ćwiczeń i warsztatów.

Pracownicy naukowo-dydaktyczni z wszystkich kierunków prowadzonych na Wydziale Humanistycznym w ten sposób pomagają młodzieży szkolnej poszerzyć wiedzę z zakresu literatury i historii a jednocześnie prezentują jej środowisko akademickie i kierunki studiów prowadzone na wydziale. Na spotkanie 14 lutego przygotowali m.in. wykłady o tajemnicach średniowiecznych rękopisów, o kobietach w życiu pisarzy, dziejach wojska polskiego na Warmii i Mazurach, potędze kina animowanego oraz warsztaty komputerowe dla poszukiwaczy archiwaliów.

Czwartki z Humanistyką cieszą się tak dużym zainteresowaniem, że przy zapisywaniu się na zajęcia decyduje kolejność zgłoszeń i często limit miejsc zostaje szybko wyczerpany.

- Z reguły, szkoły przyjeżdżając do nas zapisują się na wszystkie zajęcia. Wyjątkowo podczas tego spotkania Liceum Akademickie z Olsztyna wybrało tylko tematy historyczne – mówi Monika Rubacha z dziekanatu Wydziału Humanistycznego.

Kolejny Czwartek z humanistyką odbędzie się 21 marca.

Czwartki z Humanistyką to nie jedyna akcja promocyjna wydziału. Również w marcu wykładowcy zapraszają maturzystów na Zakuwanie na Humanie – wykłady i ćwiczenia pomagające dobrze przygotować się do egzaminów maturalnych.

mah

na zdj. warsztaty komputerowe prowadzi dr Anna Żeglińska