Czas nie-pokoju: wystawa Galerii Stara Kotłownia

Wystawa Czas nie-pokoju to prezentacja najświeższych, artystycznych odpowiedzi na współczesność, które powstały w pracowni projektowania graficznego i pracowni struktur wizualnych Instytutu Sztuk Pięknych UWM w Olsztynie i Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.
 
Wernisaż wystawy "Czas nie-pokoju" odbędzie się w środę 22 czerwca o godzinie 18.00 w Galerii Stara Kotłownia. 
 
Motywację do jej zorganizowania, kuratorzy tłumaczą wyzwaniami codzienności, która ostatnio upływa w rytm doniesień z pola walki w Ukrainie.
 
"Nastały dni trudne do opowiedzenia, nieprzewidywalne, nacechowane rozpaczą i bezradnością. To CZAS NIE- POKOJU" - czytamy w zaproszeniu na wystawę. I dalej: "Sztuka nieśmiało próbuje zająć miejsce w dramatycznym chórze współczesnych zdarzeń. Bywa krzykiem rozpaczy, manifestacją niezgody i złości. Zadaje pytania o tu i teraz i o to, co dalej".
 
Jak zauważają kuratorzy wystawy, dr Anna Drońska i dr Jarosław Bujny, "Przygotowany zestaw prac to nieskrępowany głos młodego pokolenia, pełen niezgody, krytycznego sarkazmu, ale też głębokiego poszukiwania sensu w tym "ciekawym czasie"… w czasie nie-pokoju".
 
- Spotkajmy się i bądźmy razem w tych trudnych dniach - zachęcają organizatorzy.