Akademickie kolędowanie

W trzecią niedzielę stycznia 2018 roku w kościele akademickim św. Franciszka z Asyżu w Olsztynie odbyło się wielkie Akademickie Kolędowanie pod patronatem Akademickiego Centrum Kultury UWM.

Trzy najliczniejsze agendy artystyczne zrzeszone w ACK: Chór im. prof. Wiktora Wawrzyczka, Zespół Pieśni i Tańca "Kortowo" oraz Akademicka Orkiestra Dęta; wykonały kolędy tradycyjne, jak też i inne piosenki nawiązujące do Świąt Bożego Narodzenia. Atmosfera koncertu była niezwykle radosna, a klimat całego występu bardzo rodzinny. Całość zakończyła się wspólnym śpiewem widzów i wykonawców.

Publiczność każdą kolędę nagradzała gromkimi brawami, których dużo też zdobył prowadzący koncert, Rafał Krauze, nowy dyrygent Akademickiej Orkiestry Dętej. Na owacje zasłużyli wszyscy uczestniczący w przygotowaniu programu tego wydarzenia: Bogusław Paliński z Chóru, Krzysztof Podolak, Wojciech Deliga oraz Aleksandra Gudzio, odpowiedzialni za przygotowanie występu „Kortowa”.

Akademickie Kolędowanie zainaugurowało sezon artystyczny ACK w roku 2018. Obecnie agendy Akademickiego Centrum Kultury pracują nad nowymi programami, które zaprezentują w najbliższym czasie. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w nadchodzących wydarzeniach kulturalnych.

Jak wyglądał koncert sprawdź tutaj

Sławomir Kokoszko

w kategorii