eGazeta

 • 04/08/2020

  Coach kariery pomoże na rynku pracy

  Wspierają studentów i absolwentów. Swoje usługi kierują także do maturzystów. Pomocą chcą służyć również pracownikom UWM. Mowa o konsultantkach ds. edukacji i rozwoju z Akademickiego Ośrodka Kariery.
 • Ania Kurzawa i Yuka
  30/07/2020

  Nietypowa akcja studentek UWM. Tinder pomoże znaleźć dom

  Na serwisie Tinder ludzie szukają partnerów do związków. Ania Kurzawa, studentka weterynarii UWM postanowiła wykorzystać go do znalezienia kochających opiekunów bezpańskim psom. Pierwsze 2 psie tinderowe profile działają od kilku dni.
 • dr Paweł Jastrzębski i jego termiczny śpiwór
  28/07/2020

  Śpiwór rozgrzewający: liczy się każdy stopień

  W ratownictwie medycznym liczy się nie tylko czas, ale i temperatura. Z czasem - nic nie można zrobić, ale na utrzymanie właściwej temperatury ciała poszkodowanych pracownicy UWM znaleźli sposób – podgrzewany śpiwór.
 • Prof. Dariusz Zadrożny i lek. Michał Zdrojewski
  24/07/2020

  Pierwsza całkowita gastrektomia metodą laparoskopową

  Rak żołądka jest jednym z najczęściej występujących nowotworów. Lekarze z Wydziału Lekarskiego UWM przeprowadzili z sukcesem pierwszą w województwie operację wycięcia całego żołądka w przebiegu raka tego narządu, metodą laparoskopową.
 • 22/07/2020

  Uwaga! Pigułka gwałtu!

  Wakacje to czas, w którym chętnie poznajemy nowych ludzi. Nie wiemy jednak jakie są ich zamiary i czy nie chcą nas wykorzystać. O tym, jak się przed tym ustrzec opowiada broszura o substancjach psychoaktywnych ułatwiających wykorzystanie seksualne, której współautorem jest pracownik UWM.
 • rektorat
  17/07/2020

  Awans UWM w rankingu „Perspektyw”

  Siódme miejsce wśród polskich uniwersytetów i 26. wśród wszystkich polskich uczelni. Tak wygląda pozycja UWM w najnowszym rankingu polskich szkół wyższych fundacji „Perspektywy”.
 • Sabina Kowalczyk
  15/07/2020

  Uwielbiam bawić się staropolszczyzną!

  Nasi poloniści mają wiedzę, fantazję i talent poetycki. Sabina Kowalczyk, doktorantka w Instytucie Literaturoznawstwa UWM zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie poetyckim na parafrazę fraszki Jana Kochanowskiego.
 • podpisanie umowy - dyrektor USK Radosław Borysiuk oraz Małgorzata Jacyno, przedstawicielka firmy Adamietz
  14/07/2020

  Rusza rozbudowa północnego skrzydła szpitala uniwersyteckiego

  Rozpoczyna się ostatni etap rozbudowy Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego UWM. 14 lipca dyrektor szpitala podpisał umowę z wykonawcą – firmą Adamietz ze Strzelec Opolskich.
 • studenckie raporty trendowe
  14/07/2020

  Co zrobić z trendem?

  Kilkanaście raportów, a w nich omówienie najważniejszych trendów i wskazanie możliwych kierunków rozwoju firm z różnych branż. To efekt kilkutygodniowej pracy studentów analizy i kreowania trendów UWM. Zaliczali w sposób praktyczny jeden z przedmiotów kierunkowych na studiach.
 • od lewej minister prof. W. Maksymowicz i rektor prof. R. Górecki z symbolicznym czekiem
  13/07/2020

  UWM utworzy ośrodek radiochirurgii mózgu, głowy i szyi

  Uniwersytet Warmińsko-Mazurski otrzymał z ministerstwa nauki dodatkowe dofinansowanie w wysokości 18 mln zł w obligacjach skarbowych. Uczelnia przeznaczy pieniądze na zakup ultranowoczesnego mikroakceleratora liniowego do radiochirurgii.

Strony